0

Wszechświat w twojej dłoni – Christophe Galfard

Hej! Dzisiaj chciałbym Ci polecić książkę, którą dopiero co skończyłem czytać. Książka “Wszechświat w twojej dłoni” autorstwa Christophe Galfard’a to MEGA książka dla kogoś kto zawsze interesował się kosmosem i fizyką kwantową, ale nie miał czasu/ochoty na zgłębienie tematu.

Książki przeze mnie rekomendowane, mimo że według mnie warte przeczytania, Tobie mogę się nie podobać. Nie opieraj się tylko na mojej opinii przy zakupie książki, abyś nie wydał pieniędzy na darmo. Linki prowadzące do książek mogą być linkami afiliacyjnymi. Jeżeli kupisz książkę za pośrednictwem takiego linka, ja otrzymam drobną prowizję, NIE WPŁYWA to w żadnym wypadku na cenę. Jeżeli chcesz zobaczyć inne książki, znajdziesz je w czytelni.

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to książka o ściśle programistycznej tematyce, ale mimo to ją polecam. Jako osoba, która od zawsze interesowała się nauką, wszechświatem i fizyką, jestem bardzo zadowolony po przeczytaniu tej książki.

Książka jest pisana językiem dla typowego laika, co sprawia, że czyta się ja bardziej jako opowiadanie, niżeli techniczną analizę. Mimo swojej prostej formy, przedstawia jak działa wszechświat, porusza tematykę fizyki kwantowej i przedstawia główny nurt dzisiejszych badań.

Sama fizyka kwantowa może być kluczowym elementem pracy programistów za kilka/naście lat (komputery kwantowe), dlatego też uważam, że warto wiedzieć co z czym się je.

Oczywiście książka nie da nam mocno technicznej wiedzy o działaniu wszechświata czy fizyce kwantowej, ale naszkicuje ogólny punkt patrzenia na te pojęcie. 

Jeszcze raz, gorąco polecam dla laików w tych tematach. MEGA!

Patryk Bogdański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.