0

Budowa robotów dla średnio zaawansowanych – David Cook

Dzisiaj kontynuacja poprzedniej książki, o której pisałem tutaj. Książka “Budowa robotów dla średnio zaawansowanych” autorstwa Davida Cook’a to pozycja, dla osób, którym pierwsza książka się spodobała i chcą więcej.

Książki przeze mnie rekomendowane, mimo że według mnie warte przeczytania, Tobie mogę się nie podobać. Nie opieraj się tylko na mojej opinii przy zakupie książki, abyś nie wydał pieniędzy na darmo. Linki prowadzące do książek mogą być linkami afiliacyjnymi. Jeżeli kupisz książkę za pośrednictwem takiego linka, ja otrzymam drobną prowizję, NIE WPŁYWA to w żadnym wypadku na cenę. Jeżeli chcesz zobaczyć inne książki, znajdziesz je w czytelni.

Jeżeli czytałeś pierwszą książkę Davida Cook’a to wiesz czego się mniej więcej spodziewać. Jeżeli nie czytałeś, a jesteś początkujący w budowaniu robotów, to polecam przeczytanie wersji dla początkujących tj. “Budowa robotów dla początkujących“.

W tej książce zabiera czytelnika na kolejny poziom budowania robotów. Jeżeli po przeczytaniu pierwszej książki myślałeś, że już dużo wiesz i będziesz teraz budował roboty, to przeczytaj koniecznie tą pozycję. Książka ta wprowadza bardzo dużo nowych mechanizmów.

Autor na kartkach tej książki buduje bardziej zaawansowanego robota w porównaniu do wersji I. Robot ma znacznie więcej czujników, więcej trybów pracy. W budowie używane są bardziej zaawansowane moduły, prezentowany robot np. potrafi omijać przeszkody.

Autor bardzo dokładnie wszystko omawia, duża ilość przypadków posiada załączone obrazki, co bardzo ułatwia budowanie układu.

Najlepsze (z punktu widzenia programisty), że w tej wersji robota, autor używa mikrokontrolera ATTiny (słabsza wersja atmegi), a od tego już tylko krok do budowania super wypasionych robotów np. terminator.

Patryk Bogdański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.