1

Mężczyzna z klasą – Łukasz Kielban

W dniu dzisiejszym polecam książkę, o której usłyszałem w podcaście “Książki, które uczą“. Książka nosi tytuł “Mężczyzna z klasą“, autorem tej książki jest Łukasz Kielban autor bloga “Czas Gentlemanów“.

Książki przeze mnie rekomendowane, mimo że według mnie warte przeczytania, Tobie mogę się nie podobać. Nie opieraj się tylko na mojej opinii przy zakupie książki, abyś nie wydał pieniędzy na darmo. Linki prowadzące do książek mogą być linkami afiliacyjnymi. Jeżeli kupisz książkę za pośrednictwem takiego linka, ja otrzymam drobną prowizję, NIE WPŁYWA to w żadnym wypadku na cenę. Jeżeli chcesz zobaczyć inne książki, znajdziesz je w czytelni.

Książka – jak łatwo się domyślić – nie ma nic wspólnego z programowaniem, ani nauką samą w sobie. Jest to bardziej przewodnik, jak się zachowywać, aby nie wyjść na buca ;). To tak najprościej mówiąc.

Autor fajnie opisuje właściwe (albo dobrze postrzegane) zachowanie w wielu sytuacjach z życia codziennego. Skupia się na charakterze, ubiorze i zachowaniu mężczyzny z klasą w dzisiejszych czasach. Szczerze mówiąc, czasami odnosiłem wrażenie, że Pan Łukasz żyje w świecie utopii. Przynajmniej dla mnie, niektóre elementy opisane w tej książce zupełnie nie pasują, ale tak jak już kiedyś pisałem, nie trzeba się ze wszystkim zgadzać ;).

Dodatkowym bonusem może być to, że często można napotkać wzmianki o przeszłości, Dzięki temu można przeczytać np. o niuansach z życia rycerzy.

Wspominam o tej książce, ponieważ stereotyp nieogolonego, ubranego w dużą bluzę programisty (opisuję to patrząc w lustro…) skądś się wziął. Może coś można zmienić? Np. golić się chociaż dwa razy w tygodniu? Dobra bez przesady… wiadomo, że zarost daje bonus do mądrości, głupio z niego rezygnować.

Podsumowując już na poważnie, polecam przeczytać. Książka pisana łatwym językiem, nie jest też szczególnie długa, więc na 2-3 wieczory się nada.

Patryk Bogdański

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.