0

Indie Games – Richard Hill-Whittal

Dzisiaj polecam książkę traktującą o moim hobby tj. programowaniu gier. Książka “Indie Games – podręcznik niezależnego twórcy gier” autorstwa Richarda Hill-Whittala to w istocie super pozycja.

Książki przeze mnie rekomendowane, mimo że według mnie warte przeczytania, Tobie mogę się nie podobać. Nie opieraj się tylko na mojej opinii przy zakupie książki, abyś nie wydał pieniędzy na darmo. Linki prowadzące do książek mogą być linkami afiliacyjnymi. Jeżeli kupisz książkę za pośrednictwem takiego linka, ja otrzymam drobną prowizję, NIE WPŁYWA to w żadnym wypadku na cenę. Jeżeli chcesz zobaczyć inne książki, znajdziesz je w czytelni.

Po książkę sięgnąłem zaraz po tym, jak przeczytałem o niej w magazynie Programista. Tak się złożyło, że byłem wtedy w trakcie pisania gry SadBall, więc uznałem, że warto zapoznać się z tą publikacją.

I faktycznie warto! Książka jest przewodnikiem od A-Z jak zacząć, jak pisać i jak opublikować grę. Nie narzuca jednej drogi, ale omawia ich wiele. Począwszy od silników do tworzenia gier, poprzez strony z darmowymi assetami (obrazkami, muzyką, modelami itp.) skończywszy na sposobach szukania sponsorów, rodzajów publikacji, sklepów, gdzie można sprzedawać grę itd.

Mało tego! W książce znajdziesz opis publikacji na różnych platformach np. Xbox, Android, PC, Nintendo, PS itd., plusy/minusy takich publikacji, koszty oraz podział przychodów. Jest tego pełno.

Kolejnym autem książki jest to, że posiada wstawki z wywiadów z innymi twórcami gier, dzięki czemu można dostać lekcję “z pierwszej ręki”. Mi osobiście najbardziej podobało się to, że w książce znajduje się bogata baza linków do stron z assetami. Tego mi było trzeba na tamtym etapie, ale przy publikacji następnej gry na pewno skorzystam z opisu PR i marketingu.

Jeżeli chciałeś kiedyś grę, to ta książka jest dla ciebie OBOWIĄZKOWA!

Patryk Bogdański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.