0

Daily Challenge #44

Witaj! Kolejny dzień, kolejne zadanie.

  • Zadanie numer: #44
  • Autor: Two Sigma
  • Trudność: 1/5
  • Główny problem: ???
Wpis ten należy do cyklu Daily Challenge. Od poniedziałku do piątku, codziennie, o 7:30 publikuję rozwiązanie jednego zadania. Zadania rozwiązywane w ramach tego cyklu są zadaniami przeznaczonymi na rozmowy kwalifikacyjne. Są treściwe, krótkie i wymagają jakichś konkretnych umiejętności. Przedstawione problemy realizuję właśnie w ten sposób. Nie wymyślam najlepszego algorytmu, nie optymalizuję ani refaktoryzuję kodu, tylko implementuję pierwszą myśl. Robię to dla zabawy i chęci sprawdzenia swoich możliwości. Zaimplementowane rozwiązanie nie jest z reguły tłumaczone, jeżeli masz pytania możesz je zadawać w komentarzach. Wszystkie zadania udostępniane są subskrybentom Daily Coding Problem. Moje implementacje (również tego zadania) dostępne są na GitHubie. Pamiętaj, że implementacje przedstawione w ramach tego cyklu nie nadają się do kodu produkcyjnego, traktuj to bardziej jako ‘proof of concept’.

Treść

Using a function rand5() that returns an integer from 1 to 5 (inclusive) with uniform probability, implement a function rand7() that returns an integer from 1 to 7 (inclusive).

Implementacja: algorytm

public int Proceed()
{
    // 7*5 
    // Min = 7, Max = 35
    int rand = Rand5();
    rand += Rand5();
    rand += Rand5();
    rand += Rand5();
    rand += Rand5();
    rand += Rand5();
    rand += Rand5();
    return rand % 7 + 1;
}
 
private int Rand5()
{
    return new Random((int)DateTime.Now.Ticks).Next(1, 6);
}

Mission Completed

Zadanie zrobione, na jedną gwiazdkę wycenione. Nie ma co się rozwodzić nad problemem.

Jeżeli Ty chciałbyś podesłać jakieś ciekawe zadanie, to nie krępuj się proszę i ślij na p.bogdanski@devmight.pl. Pamiętaj, że zadanie powinno nadawać się na rozmowę kwalifikacyjną, więc nie może to być problem, którego rozwiązanie zajmuje kilka godzin. Dzięki!

Pozdro!

Patryk Bogdański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.