Czytelnia

Devmight.pl Czytelnia

Skoro jesteś osobą powiązaną ze światem IT, to idę o zakłada, że zdarza Ci się czytać jakieś książki. Jeżeli jesteś dobry/dobra w tym co robisz, to na bank czytasz tych książek “więcej” niż inni. Niestety, dużo ludzi w obecnych czasach nie docenia mądrości płynących z treści pisanych. Dlaczego? Oho… Tutaj to można by się pewnie ładnie rozpisać…

Uważem, że czytam dużo (chociaż, nie tyle ile bym chciał), czasami zdarzają się książki wybitne, dobre i kiepskie. Na te ostatnie, szkoda marnować czasu, ale ktoś musi ją przeczytać, żeby się podzielić opinią, że była do bani, nie? Skoro już te książki (wszystkich rodzajów) przeczytałem, to pomyślałem, że podzielę się z Tobą moją opinią na ich temat. Nie znajdziesz tutaj tylko książek powiązanych z programowaniem (chociaż takich będzie pewnie większość).

Pamiętaj, że odczucia na temat każdej z książki są czysto subiektywne, coś co podoba się mi nie musi podobać się Tobie i na odwrót.

Zacznijmy w takim razie od czegoś łatwego… Pan Tadeusz. Spokojnie, żartuję 😉. Każdą z książek starałem się przydzielić do jakiejś kategorii. Książki są wymieniane w kolejności publikowania wpisów. Tak więc, wybierz coś dla siebie.

Dla ścisłości dodam tylko, że linki tutaj umieszczone mogą być linkami afiliacyjnymi. Oznacza to, że jeżeli kupisz jakąś książkę za pośrednictwem tego linku, ja dostanę drobną prowizję. Nie wpływa to w żaden sposób na Twoją cenę albo proces zakupu. Nie zachęcam też do kupowania książek jedynie na podstawie mojej opinii. Przed zakupem upewnij się, że dana książka na pewno jest Ci potrzebna, abyś nie wydał pieniędzy na darmo.

Książki o tematyce programistycznej

Zebrałem tutaj wszystkie książki, które są powiązane z technologią. Głównie będą to książki z natury programistycznej, ale możesz spotkać różne perełki, które nie mają bezpośredniego związku z programowaniem, ale dla zwykłego śmiertelnika będą jak hieroglify ;).

Książki o tematyce naukowej

Zbiór książek nadal o tematyce naukowej, ale już niekoniecznie związanej z programowaniem. Nieprzeznaczone dla każdego programisty, jedynie dla osób interesujących się danym tematem.

Książki o tematyce finansów osobistych

Tak takie książki ten polecam czytać, pozwalają one rozwinąć się w tak ważnej dziedzinie jak finanse osobiste. Trzeba w końcu tak ciężko zarobione pieniądze jakoś oszczędzać/pomnażać, prawda?

Książki o tematyce niepowiązanej z poprzednimi

Znalazło się też kilka książek o tematyce niepozwalającej ich zakwalifikować do wcześniejszych kategorii. Książki te są zazwyczaj autobiografiami, poradnikami czy opowiadaniami, ale takimi, które po przeczytaniu dają coś poza rozrywką. Książki to: